Mam 12 lat i żadna dieta mi nie pomaga

Mam 12 lat, ważę 57 kg i jestem dziewczyną. Mój wzrost to 159 cm. Zazwyczaj, gdy zaczynam dietę, po 10 min. ćwiczeń nudzi mi się i idę po batonika. Nie chcę później wyglądać jak KWOKA. Pomóżcie! Żadna dieta mi jeszcze nie pomogła. Moja kuzynka też ma 12 lat, a waży 42 lg. Czy coś jest ze mną nie tak? U mnie w rodzinie nikt nie ma nadwagi, ponieważ mój tatuś jest lekarzem. Na śniadanie jem bułkę lub jajecznicę z 2 kromkami. Pije codziennie lipton ice tea.

Witam!

Twoja masa ciała jest prawidłowa dla Twojego wzrostu. Ważysz więcej niż Twoja kuzynka, ale to jeszcze nie znaczy, że masz nadwagę. Myślę, że nie masz się czym martwić - jeśli Twój tata jest lekarzem to na pewno w porę zobaczy, jeśli Twoja masa ciała będzie zbyt duża. Staraj się dużo ruszać, zwłaszcza na świeżym powietrzu, ogranicz słodycze, słone przekąski typu chipsy i kolorowe napoje typu ice tea czy cola - dostarczają one pustych kalorii i nie wnoszą nic pożytecznego do diety. Pamiętaj, że zawsze możesz tacie powiedzieć o tym, że masz problem ze swoją wagą. Natomiast nigdy nie próbuj odchudzać się na własną rękę - możesz sobie tym tylko zaszkodzić. Częste, drastyczne diety obniżają metabolizm, co może skutkować nadwagą, a nawet otyłością w późniejszym wieku.