Mam 12 lat. Ile powinnam schudnąć?

Witam, jestem dziewczyną w wieku 12 lat, w lutym będę miała 13 lat, ważę 56 kg. Nigdy wcześniej nie podejmowałam prób odchudzania, w rodzinie zaś nie występowała otyłość ani nadwaga. Nie choruję na nic, jestem w pełni zdrowa (nie licząc dokuczającej alergii). Znajomi w klasie śmieją się ze mnie, że nie jestem szczupła, co z resztą da się zauważyć, nawet mimo iż ubieram się raczej w luźne ciuchy. Na wakacjach wyjeżdżamy do słonecznej Bułgarii, więc chciałabym trochę kilogramów zrzucić. Przecież wypadałoby się trochę opalić - ostatnio wróciłam z niej z jedynie opalonymi rękami i nogami, co beznadziejnie wyglądało przy dekolcie, wszystko przez to, że nosiłam strój niby dwuczęściowy, ale góra to była jakby koszulka. Tu tkwi moje pytanie - ile powinnam schudnąć? Nie musi być to idealnie, tylko żeby te „wałki” nie były aż tak widoczne. W końcu jak poderwać chłopaka, jeśli jedyne co w sobie mam ładnego, to duże usta? Pozdrawiam!

Witaj,
niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ nie podajesz swojego wzrostu, nie wiem więc, czy występuje u Ciebie nadwaga.
Niemniej jednak piszesz, że widzisz zbędne kg w postaci „wałków”. Żeby to zmienić, nie powinnaś stosować żadnych diet odchudzających. Zachęcam Cię więc do przeanalizowania Twoich aktualnych nawyków żywieniowych, a następnie do zmiany tego, co wymaga poprawy. Wskazówki na temat tego, jak zmieniać nawyki żywieniowe, znajdziesz w załączonych artykułach:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Drugim bardzo ważnym elementem pozbywania się zbędnych kg jest aktywność fizyczna. Codziennie przez co najmniej pół godziny powinnaś być w ruchu. Tu bardzo ważna jest systematyczność.
Do wakacji masz jeszcze sporo czasu, więc jeżeli już teraz zaczniesz mądrze odżywiać się, wykluczysz z diety produkty niepożądane (m.in.: słodycze, słone przekąski, tj. chipsy, produkty typu fast food, napoje gazowane), a dodatkowo zaczniesz więcej się ruszać, na pewno Twoja sylwetka zmieni się.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska