Mam 12 lat, ważę 78 kg - bardzo lubię chipsy i colę. Co powinnam jeść, żeby schudnąć?

Mam na imię Sandra (12 lat), ważę 78 kg. Nie mogę schudnąć, bo bardzo lubię chipsy i colę. Co mam zjadać na śniadanie, obiad i kolację, abym schudła do 55 kg?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

nie podałaś swojego wzrostu, dlatego trudno mi określić, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy też nie. Mimo to, Twoje nawyki żywieniowe nie są zdrowe, dlatego przede wszystkim, aby stracić zbędne kilogramy powinnaś zacząć unikać niezdrowych i tuczących przekąsek, zastępując je wartościowymi produktami.
Stosowanie diet odchudzających nie będzie dla Ciebie rozwiązaniem, ponieważ jesteś w wieku dojrzewania i nie możesz nadmiernie ograniczać podaży kalorii i składników odżywczych.
Proponuję zatem zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj, że produkty typu fast food, słodycze i gazowane napoje są nie tylko tuczące, ale zawierają wiele różnych składników negatywnie wpływających na zdrowie. Dlatego bezwzględnie powinnaś je wyeliminować, albo też na początek znacznie ograniczyć.

Zdrowe odżywienie musi być poparte aktywnością fizyczną. Codziennie bądź aktywna minimum 30 minut. Wsiądź na rower, pobiegaj, czy zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe. Polecam również basen. W domu ćwicz razem z nami. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam