Mam 13 lat - co mam zrobić żeby jak najszybciej schudnąć?

Mam 45 kg wagi i mierzę 158 cm. Uważam, że mam grube uda i w każdych spodniach źle wyglądam. Chciałabym, aby mój brzuch był płaski, ale nie jest. Nie wiem co robić bardzo proszę o pomoc !!!!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost są prawidłowe w odniesieniu do wieku. Proporcje ciała są zachowane. Nie powinnaś się odchudzać. Podczas okresu dojrzewania w organizmie zachodzą niezwykle istotne procesy, które są odpowiedzialne za rozwój. Odchudzanie na własną rękę jest w tym przypadku nierozsądne. Posiłki powinny być zróżnicowane oraz bogate w składniki budulcowe. Należy pamiętać również o regularnej aktywności fizycznej. Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości rozwoju umów się na wizytę do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.