Mam 13 lat - co powinnam zrobić aby szybko schudnąć?

Cześć. Mam 13 lat (za 2 miesiące). Ważę 85,5 kg i mierze 174 cm. Jestem gruba. Ne mogę ćwiczyć, ponieważ miałam 2 operacje na nogi i 1,5 miesiąca leżałam tylko w łóżku i nie ruszałam się z niego. Przed operacją 26 sierpnia miałam 75 kilogramów. Po świętach miałam 88, 6 kg. Byłam i jestem załamana schudłam 3 kg przez to że nie jadłam słodyczy, ale mnie ciągnie. Chcę ważyć 75 kg i utrzymać tę wagę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się powyżej 97. centyla. Taka sytuacja wymaga kontroli lekarskiej. Nadmierny rozwój może być związany z procesami chorobowymi. Próbowanie odchudzania na własną rękę jest w przypadku nastolatków nierozsądne ze względu na ryzyko zaburzeń rozwoju. Dieta odchudzająca, jeśli jest potrzebna, powinna być ułożona przez dietetyka lub lekarza. Nie bez znaczenia jest również regularna aktywność fizyczna. Wizyta u lekarza z pewnością pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu.