Czy mogę mieć raka piersi w wieku 13 lat?

W górze w lewej piersi mam guzka. Jest on twardy, ale nie boli. Gdy stoję go nie widać ale jak wyciągnę klatkę do przodu to można go zauważyć. Mam 13 lat - czy mam raka? Bardzo się boję...

13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Każdy guzek piersi wykryty w samobadaniu  wymaga potwierdzenia przez lekarza i ewentualnej dalszej diagnostyki np. wykonania USG piersi.

W twoim wieku rak piersi zdarza się niezwykle rzadko, jednakże nie można go wykluczyć bez dokładnego badania.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym, nie ma powodów do skrępowania czy wstydu. Zachęcam do jak najszybszej wizyty.

Redakcja abcZdrowie.pl