Mam 13 lat i czuję pieczenie oraz świąd w okolicach intymnych - co robić?

Chodzi o to, że mam 13 lat. Miesiączki jeszcze nie dostałam, ostatnio swędzi i piecze mnie w okolicach intymnych i ostatnio nasila się wydzielina z pochwy i niemile pachnie. Pochwa jest do tego zaczerwieniona.
13 LAT ponad rok temu

Witaj!
Opisywane przez Ciebie objawy świadczą o infekcji układu moczowo-płciowego. Jest to stan, który wymaga bezwzględnej wizyty u lekarza w celu natychmiastowego rozpoczęcia leczenia.
Zakładam, że jesteś jeszcze dziewicą i infekcja nie została przeniesiona przez partnera seksualnego. Na tej podstawie można uznać, że zakażenie ma podłoże grzybicze i konieczne jest stosowanie dopochwowych globulek z lekiem przeciwgrzybiczym. Ostateczne rozpoznanie postawi jednak lekarz, do którego się zgłosisz.

Nie ukrywam, że najlepszym postępowaniem byłaby wizyta u ginekologa. Jeżeli jednak będziesz miała problemy z umówieniem wizyty lub terminy będą bardzo odległe skontaktuj się ze swoim lekarzem rodzinnym, który przepisze Ci odpowiednie leczenie.

W przyszłości pamiętaj o stosowaniu wyłącznie przewiewnej bielizny (najlepiej bawełnianej), prawidłowej higienie miejsc intymnych oraz ograniczeniu spożycia produktów wysokowęglowodanowych.
Pozdrawiam