Mam 13 lat i potrzebuję porady

Mam 13 lat, w tym roku 14. Wzrostu 159cm, ważę 53 kg. Chciałabym schudnąć tak do 50,49 kg. Potrzebuję porady jak to zrobić. Wiem że na pewno będziecie uważały ze nie powinnam się odchudzać. Z waszego punktu widzenia waga i wzrost pewnie pasują do siebie. Jednak ja mam fałdy na brzuchu i grube uda. Jestem osobą niecierpliwą i jeżeli ktoś mi powie żebym nie jadła słodyczy to jak i tak będę jadła bo jestem od nich uzależniona. Pomóżcie mi. Nie jem dużo słodyczy. Dziennie jakieś ciasteczko i cukiereczka. Proszę pomóżcie mi. Nawet to nie musi być jakaś szybka dieta. Nie zależy mi na tym żeby szybko schudnąć ale solidnie. ;) Proszę o pomoc ;)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu i wieku przyjmuje wartość prawidłową (BMI odniesione do siatki centylowej) - nie masz nadwagi.

Nie do końca rozumiem czego oczekujesz, gdyż z jednej strony piszesz, że jesteś niecierpliwa i nie zamierzasz stosować się do zaleceń, z drugiej zaś, że jesteś gotowa na długotrwałą zmianę nawyków.
Proszę o zastanowienie się i ponowne zadanie pytania.

Informacje odnośnie kształtowania poszczególnych partii ciała dostępne są w serwisie www.abccwiczenia.pl
Ćwiczenia możesz wykonywać za zgodą rodziców i pod ich nadzorem (ważne jest, czy nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do ich podejmowania).
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz tu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam