Mam 13 lat i ważę 62,5 kg. Ile powinnam ważyć przy wzroście 165 cm?

Witam, chciałam się zapytać, co mam zrobić z fałdkami na brzuchu, masywnymi udami i niezgrabnymi nogami? Mam 13 lat i ważę 62,5 kg. Jak mogę schudnąć w tydzień lub dwa? Ile powinnam ważyć przy wzroście 165 cm? Z góry dziękuję za odpowiedź! Kama
13 LAT ponad rok temu

Witam,

według siatek centylowych dla BMI Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę. Nie podam Ci Twojej należnej masy ciała, ponieważ jesteś w okresie dojrzewania i aktywnego wzrostu, dlatego możesz bardzo szybko urosnąć, a wtedy należna masa ciała będzie już inna. Z tego też powodu nie powinnaś się nadmiernie odchudzać, ale zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć aktywnie uprawiać sport.

Na brzuch, uda i nogi dobrym ćwiczeniem będzie jazda na rowerze, pływanie czy fitness. Polecam również ćwiczenia z naszej strony www.abccwiczenia.pl na konkretne partie ciała.

Zajrzyj również do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki dzięki któremu poznasz zdrowe nawyki żywieniowe. Postaraj się wprowadzić je w swoje życie, a nadmiar kilogramów już nigdy nie będzie Twoim problemem.

Pozdrawiam