Mam 13 lat: jak skutecznie schudnąć?

Witam. Mam 13 lat. Ważę 74 kg i mam 165 cm wzrostu. Nie prowadzę zbyt aktywnego trybu życia. Gdy tylko wracam ze szkoły, to zazwyczaj cały dzień siedzę przed komputerem. Jedynym sportem jaki uprawiam jest jazda konna. Nigdy wcześniej nie podejmowałam żadnych diet, ale gdy zaczęły się docinki ze strony koleżanek postanowiłam w końcu wziąć się za siebie, bo to już najwyższy czas. U lekarza nie byłam, aby wykluczyć choroby. To mój przykładowy jadłospis: rano - 2 kanapki zazwyczaj z szynką + herbata, w szkole rzadko zjadam drugie śniadanie, bo przeważnie nie mam czasu. Na obiad zazwyczaj zjadam ziemniaki, kotlet i trochę surówki. Kolacja jest najgorsza, bo wtedy chce mi się najwięcej jeść i zdarza się, że po 22.00 jeszcze coś jem. Nie mogę się pohamować w jedzeniu słodyczy i to pewnie jest największy minus. W rodzinie nie występuje otyłość, tylko 2 osoby ją mają. Jedyna choroba przewlekła, na którą choruję to alergia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zbyt wysoka zarówno w odniesieniu do wzrostu jak i wieku. Ponieważ taki stan rzeczy może być spowodowany chorobą powinnaś udać się do lekarza w celu oceny prawidłowości rozwoju. Ze względu na fakt, iż ciągle się rozwijasz nie powinnaś odchudzać się samodzielnie. We własnym zakresie możesz ograniczyć słodycze oraz jedzenie typu fast food. Powinnaś również wpisać do planu dnia nawet niewielką aktywność fizyczną.