Mam 13 lat, ważę 64 kg i mam 164 cm wzrostu, ile muszę schudnąć i jak?

13 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać i częściej być aktywną fizycznie. Zanim jednak zaczniesz, powinnaś wiedzieć, co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje żywcie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Przede wszystkim powinnaś uświadomić sobie, jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja.
Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo, a także brak podstaw zdrowotnych. Najlepiej udaj się do specjalisty, który przed ułożeniem diety, wykona z Tobą wywiad żywieniowy, mający na celu dostosowanie programu odchudzającego do Twoich potrzeb, możliwości oraz preferencji.
Dodatkowo dietetyk nauczy Cię, jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.
Jeśli chodzi o ćwiczenia, proponuję, abyś wykonywała naprzemiennie ćwiczenia siłowe, na określone partie ciała, a potem ćwiczenia tlenowe, ogólnorozwojowe, np. pływanie, jogging czy jazda na rowerku.
Pamiętaj jednak, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.
Pozdrawiam