Mam 14 lat, 166 cm wzrostu, ważę 58 kg - ile powinnam ważyć?

Witam, mam 14 lat i 166 cm wzrostu, ważę 58 kg. W-F mam 4 razy w tygodniu, ale nie raz nie ćwiczymy. Jem, kiedy mi przyjdzie na coś ochota. A w domu ćwiczę rzadko tylko wtedy, kiedy mam ochotę, ale rzadko ją mam. Mam mały problem. Mam brzuch i chciałabym się go pozbyć, tylko nie wiem jak. Ile powinnam ważyć? Ile powinnam zjadać kalorii dziennie i jak je liczyć?

Witam serdecznie,

Twoja aktualna masa ciała jest idealna dla Twojego wieku i wzrostu. Zakres prawidłowych wartości to 55-60 kg. Nie ma potrzeby, abyś liczyła kalorie. Odżywiasz się prawidłowo.
Zastanów się ewentualnie nad zapisaniem na dodatkowe zajęcia sportowe, jeśli chcesz wymodelować swoją sylwetkę.

Z pozdrowieniami