Mam 14 lat. Czy mogę mieć raka piersi?

Witam,

Mam 14 latek. Nie miesiączkowałam, lecz moje piersi strasznie bolą, tak jakby miały zaraz się urwać, uczucie jest takie jakby pękały mi jakieś żyłki jeśli ruszam się gwałtownie po obudzeniu. Któregoś dnia zbadałam piersi i w obu po zewnętrznych stronach poczułam twarde guzy które nie znikają, a przez to że są biust bardzo mnie boli. Boję się iść z mamą do lekarza, więc proszę pomóżcie mi i napiszcie co to może znaczyć?

Dziękuję :)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi w Twoim wieku występuje niezmiernie rzadko. Bóle są zazwyczaj z "burzą hormonalną", która przechodzi przez Twój organizm w okresie dojrzewania. Jeżeli objawy są bardzo silne powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Lekarz może pomóc i ulżyć w cierpieniu. Wizyta to nic groźnego.