Mam 14 lat i od dwóch dni boli mnie prawa pierś, wyczuwam pod sutkiem guzka

Mam 14 lat i mam problem. Od kilku dni boli mnie prawa pierś, ale tak bardziej zaczęła boleć od 2 dni. Do tego pod sutkiem wyczuwam taka kuleczkę jakby guzka. Nie wiem co to jest! Jestem przerażona, bo mam 14 lat nie chcę być chora! Czy powinnam powiedzieć o tym mamie? Co robić?

14 LAT ponad rok temu

Witaj!

W okresie dojrzewania piersi podlegają ciągłym przemianom, mogą powstawać w nich różne zagęszczenia, zgrubienia, związane ze zmianami hormonalnymi. Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś odwiedziła lekarza, bo bez badania trudno coś więcej powiedzieć na temat przyczyny guzka i dolegliwości bólowych.

Pozdrawiam serdecznie