Mam 14 lat i problem z nadwagą - jak mogę zrzucić 10 kg?

Mam 14 lat (rocznikowo 15) i ważę 81 kg. Jestem świadoma tego, że jest to dużo. Bardzo chciałabym schudnąć. Pragnęłabym zrzucić (jeśli jest to zdrowe) co najmniej 10 kg do maja tego roku. Wiem, że taka duża utrata kilogramów w tak krótkim czasie jest niezdrowa, ale bardzo mi na tym zależy. Chciałabym również ułożyć sobie dietę, ale mam z tym pewien problem. Czytałam, że ważne jest jedzenie posiłków regularnie. Nie wiem, co ile godzin mam ustalić sobie przerwę między posiłkami. Tak wygląda mój dzień: DNI POWSZEDNIE: 6:30 - pobudka; 6:45 - śniadanie (kanapki - najczęściej z wędliną, herbata słodzona); 7:30-14:30 (najczęściej) - zajęcia szkolne. Dwa razy w tygodniu kończę o 13:30, czasem też, lecz nie zawsze, zostaję na zajęcia pozalekcyjne. 15:00 (zazwyczaj) - obiad; 17:30-19:30 (wtorek, czwartek) - trening siatkówki; 20:00 - kolacja (płatki czekoladowe/kanapki); 23:00 - sen. WEEKEND: 9:30 - pobudka; 10:15 - śniadanie (parówki/kanapki/płatki czekoladowe); 11:00 - msza; 14:00 - obiad; 19:00/20:00 - kolacja (płatki czekoladowe/kanapki); 22:00/23:00 - sen. Bardzo proszę o pomoc. Pragnęłabym się także dowiedzieć, ile razy w tygodniu powinnam ćwiczyć. Bardzo zależy mi na utracie wagi do maja (przynajmniej do osiągnięcia dość płaskiego brzuszka). Słyszałam także o pasach odchudzających. Czy to dobre rozwiązanie w moim przypadku?
14 LAT ponad rok temu

Witaj,
cel 10 kg do maja jest dość wygórowany. Zdrowo chudnie się w tempie 3-5 kg/miesiąc. Gwałtowna utrata masy ciała w większości przypadków skutkuje efektem jo-jo. A na nim na pewno Ci nie zależy. Tak więc proponuję, byś uregulowała swoją dietę, zwiększyła aktywność fizyczną i powoli gubiła kilogramy, bez niepotrzebnej presji. Niektórym pomagają pasy odchudzające, nie widzę przeciwwskazań do ich stosowania. Nie zastąpią one jednak prawidłowego odżywiania.
Rzeczywiście powinnaś spożywać 5 posiłków dzienne (3 większe i 2 mniejsze) co ok. 3-4 godziny. Zadbaj, aby obok Twoich kanapek (bez masła i koniecznie z chleba razowego) z chudą wędliną lub twarożkiem znalazły się świeże warzywa. Również w szkole powinnaś zjeść przekąskę w rodzaju sałatki, jogurtu, owoców. Płatki czekoladowe zamień na niesłodzone pełnoziarniste, a parówki zupełnie wyeliminuj. Zrezygnuj również z herbaty z cukrem.
Ćwiczyć powinnaś jak najczęściej. Co najmniej dwa razy w tygodniu, ale najlepiej codziennie.
Życzę powodzenia!
Katarzyna Szatkowska