Mam 14 lat i waże 60 kg przy wzroscie 157 cm jak schudnać?

Witam, Mam 14 lat i ważę 60 kg przy wzroście 157 cm jak schudnąć? Mam problem ze swoim brzuchem stosowałem diety 1000 kcal jednak przytyłem 4 kg. Wydaje mi się że odżywiam się normalnie, jem mało. Jak schudnąć ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorąc pod uwagę siatki centylowe Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się w normie, chociaż wzrost znajduje się przy dolnej granicy normy. Wskaźnik BMI sugeruje, że masa ciała jest proporcjonalna do wzrostu i jest prawidłowa. Obecna  masa ciała nie wymaga jej redukcji.
Jeśli jednak dążysz do redukcji ciała to podczas diety należy unikać cukrów prostych (słodycze, desery, owoce) oraz obniżać ilość węglowodanów złożonych.
Oprócz diety bardzo ważny jest regularny aerobowy wysiłek fizyczny. Może on zmobilizować rezerwy tłuszczowe i wspomóc ich spalanie.