Mam 14 lat - ile powinnam ważyć?

Witam. Jestem dziewczyną mam 14 lat. Mam 172 cm wzrostu i ważę 55 kilo. Czy moja waga jest prawidłowa ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 50 centyla, zaś wzrost około 90 centyla. A zatem Twoja waga statystycznie w stosunku do wieku ma wartość średnią, zaś Twój wzrost jest statystycznie znacznie wyższy niż innych dziewczynek w Twoim wieku.
Oznacza to, że Twoja waga jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku zarówno do wieku jak i do wzrostu.