Mam 14 lat - jak mogę schudnąć?

Cześć! Mam 14 lat, jestem dziewczyną, ważę 49 kg i mam 160 cm wzrostu. Chciałabym schudnąć, by mieć szczupły brzuch w perfekcji i chude uda. Jaką dietę albo ćwiczenia zastosować? Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Zarówno Twoja waga, jak i wzrost są jak najbardziej proporcjonalne do wieku. Nie powinnaś zatem absolutnie myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej, że samodzielne odchudzanie podczas dojrzewania może skutkować poważnymi zaburzeniami.
By wymodelować mięśnie brzucha i ud postaraj się zwiększyć aktywność fizyczną. Polecamy Ci naszą stronę abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz mnóstwo ćwiczeń skierowanych na konkretne partie ciała.