Mam 14 lat: jak mogę szybko schudnąć 5 kg?

Mam 14 lat, ważę 56 kg, a mój wzrost to 167,5 cm. Jestem pływaczką. Mam treningi 10 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Wieczorami chodzę jeszcze na bieżnię po 10-15 minut. Chciałabym schudnąć ok. 5-6 kg, ale nie wiem jak. Nie jem słodyczy, ograniczyłam jedzenie mięsa i nic nie pomaga. Nie piję napojów gazowanych, ani nic w tym guście. Piję wodę, herbatę albo kakao. Przed treningiem jem miskę płatków kukurydzianych, po treningu (w szkole) zjadam ok. 2 kromek chleba ciemnego z twarożkiem i dżemem. Przed samym treningiem (godzinę przed) zjadam jeszcze bułkę ciemną. Po treningu jem obiad, a później jakieś jabłko i może kromkę chleba. To cały mój dzienny jadłospis. Jak mogę schudnąć? Może jakaś dieta?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała oraz wzrost są proporcjonalne. Nie potrzebujesz diety odchudzającej. Ze względu na wzmożoną aktywność fizyczną powinnaś mieć zwiększoną podaż kaloryczną. Nie należy rezygnować z produktów mięsnych, które dostarczają niezbędnego do prawidłowego rozwoju białka. Odchudzanie na własną rękę w wieku nastoletnim może skutkować wystąpieniem groźnych powikłań. Jeśli cokolwiek Cię niepokoi umów się na wizytę do swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.