Mam 14 lat, ważę 55 kg i mierzę ok. 166 cm. Powinnam się odchudzać?

Pozdrawiam. Jestem dziewczyną, mój stopień aktywności jest raczej niski. Wcześniej próbowałam się odchudzać, jadłam marchewki i jabłka, próbowałam nie jeść tłustych dań i słodyczy. Po jakimś czasie nie widziałam żadnej poprawy. W mojej rodzinie jest parę osób otyłych, moja mama i tata są szczupli, ale babcia, dziadek i wujek raczej nie. W tygodniu z rana jem bułkę, potem jakąś zupę na obiad, a na kolację chleb z warzywami. Często nie mogę się opanować i potrafię zjeść całą tabliczkę czekolady. Nie choruję na żadne choroby. Chciałabym schudnąć na brzuchu chociaż 6 kg. Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

odchudzanie nie jest Ci zupełnie potrzebne, a ze względu na Twój młody wiek, wręcz nie jest wskazane. Twoje BMI wnosi 20 i odpowiada wartości około 50 centyla na siatkach centylowych, co oznacza idealną masę ciała. Powinnaś skupić się na spożywaniu regularnych 4-5 posiłków dziennie, które powinny być zdrowe i pożywne. Rozwijasz się i potrzebujesz teraz wszystkich składników odżywczych, a nie odchudzania, które Cię ich pozbawi.

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego brzucha, wykonuj ćwiczenia na tę partię ciała, np. brzuszki. Możesz zapisać się na zajęcia fitness ukierunkowane na mięśnie brzucha. Dodatkowa aktywność fizyczna pomoże Ci nie tylko w utrzymaniu szczupłej sylwetki, ale wpłynie również korzystnie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Pozdrawiam