Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 14 lat, ważę 57 kg - czy to nadwaga?

Mam 14 lat. Ważę 57 kg i mam 165 cm. Nie lubię chodzić do szkoły, codziennie się denerwuję. Mam 40 minut do szkoły w jedną stronę. Chodzę na nogach bo lubię dużo chodzić, lubię biegać, ale to tylko tyle jeśli chodzi o sport. 2 lata temu chorowałam na ostrą anemię. Teraz boję się, że mam nadwagę. Czy moja waga jest odpowiednia ?

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Twoja waga oraz wzrost oscylują w okolicach 75. centyla. Są to wartości prawidłowe dla Twojego wieku. Proporcje budowy ciała wydają się być zachowane. Odchudzanie nie jest absolutnie konieczne. W wieku dojrzewania należy stosować się do zasad prawidłowego odżywiania dla dzieci i młodzieży. Zakładają one między innymi spożywanie urozmaiconych posiłków. W diecie nie powinno zabraknąć nabiału oraz warzyw i owoców. Należy wystrzegać się cukru oraz słodzonych napojów gazowanych. Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję organizmu.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy