Mam 14 lat ważę 64 kg przy wzroście 168 cm. Proszę o pomoc

Mam 14 lat ważę 64 kg przy wzroście 168 cm. Bardzo chciałbym schudną minimum 4kg w szybkim czasie i stracić duży brzuszek. Przed pujściem do szkoły. Chciałbym jeszcze zmniejszyc pragnienie głodu i lepiej się odrzywiac. Apropo czy woda gazowana jest dobra w czasie diety. Czy biały ryż jest wysoko kaloryczny
14 LAT ponad rok temu

Woda gazowana rozpycha ścianki żołądka powodując wzrost jego objętości. Skutkuje to tym, że trudniej jest go napaełnić i uczucie głodu jest większe. Ryż jest tak samo kaloryczny jak makaron czy kasza, ale jest bardzo zdrowy więc w trakcie diety można go jeść - tylko z umiarem.

4kg można stracić w miesiąc jeśli się to zrobi rozsądnie. Najważniejsze to jeść 5 posiłków dziennie co 3 godziny.
Zrezygnoważ z dań smażonych, fast food, nie jeść słodyczy i słonych przekąsek, nie pić słodzonych napojów gazowanych.
Mięso i wędlinę najlepiej jeść drobiową, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane.
Warzywa powinny stanowić 1/3 każdego posiłku.
Owoce można jeść w ilości około 1/2 szklanki dziennie.
Jogurt naturalne, kefiry, sery o zawartości tłuszczu do 1,5%.

Najważniejsze to regularność - i posiłków i aktywności fizycznej. Aby chudnąć należy się codziennie dużo ruszać - biegać, pływać, jeździć na rowerze - bez znaczenia - byle by to było codziennie.