Mam 15 lat. Czy waga 32 kg przy wzroście 150 cm jest prawidłowa?

Witam, Mam 15 lat. Jestem dość niska i niektórzy mi dokuczają z tego powodu. Mam pytanie, czy jeśli mam 15 lat, to waga 32 kg przy wzroście 150 cm jest prawidłowa? Jeśli nie, to co powinnam zmienić? Pozdrawiam
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Masz znaczny niedobór wrostu do wieku, jak również niedobór wagi w stosunku wzrostu (poniżej 3 centyla na siatkach centylowych). Powinnaś skonsultować to z lekarzem. Trudno mi ocenić, jaka jest tego przyczyna. Porozmawiaj z rodzicami i wybierzcie się do lekarza. Nie podejmuj żadnych działań na własną rękę.

Pozdrawiam