Mam 15 lat i 65 kg: jak zrzucić 10 kg w 3 miesiące?

Witam ! Mam 15 lat, 165 cm wzrostu i 65 kg wagi. Bardzo chciałabym schudnąć 10 kg, jestem kobietą. Moja aktywność fizyczna jest średnia (codziennie maszeruję ok. 30 min). Wcześniej już stosowałam dietę South Beach, ale nie wytrwałam do końca. Przez 2 tygodnie zrzuciłam 3 kg, ale potem miałam efekt jo-jo i przytyłam 6 kg. W mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi, nie choruje na żadne choroby przewlekłe.

Mój przykładowy jadłospis: śniadanie: 2-3 kanapki, herbata 2 śniadanie: 2 kanapki, obiad: zupa+drugie danie (czasami dokładki), podwieczorek: 2 kanapki, kolacja: jabłko+ herbata+ 2 kanapki. Mam okropne wymiary: 83;67;97 udo: 58, łydka: 38 Tłuszcz zwykle odkłada się na biodrach i pupie oraz udach. Bardzo proszę o jakąś dietę i jadłospis. Chciałabym schudnąć do wakacji :) Proszę o pilną odpowiedź, z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z siatek centylowych, które służą do oceny prawidłowości rozwoju dzieci i młodzieży wynika, że Twoja masa ciała mieści się w górnej granicy normy w odniesieniu do wieku, lecz jest zbyt wysoka dla podanego wzrostu. Ponieważ zbyt wysoka masa ciała może być wywołana przez proces chorobowy powinnaś skonsultować się z lekarzem. Warto wdrożyć codzienną aktywność fizyczną w celu poprawienia kondycji organizmu.