Mam 15 lat i ważę 56 kg - jak mogę schudnąć?

Witam. Ważę 56 kg, mam 15 lat i jestem dziewczyną. Wiem, że jestem młoda, ale bardzo zależy mi na szczupłej sylwetce. Codziennie robię brzuszki (sto) i ćwiczę na Wf-ie. Nigdy wcześniej nie podejmowałam prób odchudzania. W mojej rodzinie kilka osób ma nadwagę (ze strony ojca). Mój lekarz radził mi nie jeść ziemniaków i posiłków od godz. 18.00, jednak niewiele to daje. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Oto mój jadłospis, dzień powszedni: śniadanie - kanapka z margaryną i np. ogórkiem lub wędliną. Drugie śniadanie: bułka z margaryną. Obiad: najczęściej mięso smażone lub gotowane z ryżem lub zupa (ogórkowa, ziemniaczana, pomidorowa). Kolacja - najpóźniej do godz. 17.00 jakiś owoc lub kanapka. Czasem podjadam słodycze. Weekend: Śniadanie - czasami nie jem, bo późno wstanę, ale tak to jakiś owoc. Obiad: placki ziemniaczane, mięso. Kolacja - dużo podjadam słodyczy i jem owoce, czasem zjem bułkę do godz. 18.00.

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę stwierdzić czy masz nadwagę. Jednak jeśli masz proponuję zacząć od zapoznania się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Twój lekarz nie miał racji co do spożywania posiłków do 18. Ostatni posiłek powinien być spożywany na około 3 godziny przed snem, jeśli przerwa między posiłkami jest zbyt długa organizm reaguje na to gromadząc tłuszcz. Powinnaś także unikać białego pieczywa i smażonych potraw. Nie ma potrzeby eliminować ziemniaków, które są źródłem witamin i białka, zwróć jednak uwagę na wielkość porcji, a także zrezygnuj z dodatków do nich typu masło i śmietana.

Ważna jest również aktywność fizyczna - ćwicz przynajmniej 30-40 minut dziennie.

Pozdrawiam.