Mam 15 lat i ważę 73 kg. Czy mogę schudnąć, żeby nie zaszkodzić zdrowiu?

Witam! Mam 15 lat, 173 wzrostu i ważę 73 kg. Chciałabym schudnąć 10 kg. W jaki sposób mam to zrobić, aby nie zaszkodzić zdrowiu?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na lekką nadwagę, jednak w Twoim wieku nie powinnaś się nadmiernie odchudzać, ze względu na ryzyko rozwoju niedoborów pokarmowych czy zaburzeń we wzroście i dojrzewaniu. Proponuję zatem bezwzględnie zaniechać myśli o stosowaniu popularnych diet odchudzających, a skupić się na zdrowym stylu życia.
Oznacza to, że powinnaś zacząć regularnie uprawiać sport, który jest najlepszym i najszybszym sposobem na zgubienie tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Wykonuj ćwiczenia na brzuch, polecam te ze strony www.abccwiczenia.pl
Dodatkowo uprawiaj sporty angażujące wszystkie partie ciała, takie jak: pływanie, bieganie czy jazda na rowerze.
Przeczytaj też uważnie artykuły na temat zdrowego odżywiania i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam