Mam 15 lat i zbyt duży brzuch: co mogę zrobić, by poprawić jego wygląd?

Witam. Mam 15 lat i 165 cm wzrostu, ważę ok. 53 kg (dawno się nie ważyłam, więc dokładnie nie wiem). Chodzi o to, że mam brzuch jakbym była w ciąży. Kiedyś był płaski, ale się zaniedbałam i teraz nie mogę założyć obcisłej bluzki. Proszę o pomoc. Pomogłaby jakaś dieta + ćwiczenia? Wszystko oprócz biegania, gdyż mam słabe stawy kolanowe. Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost oscylują około 50 centyla. Oznacza to, że są idealnie prawidłowe w stosunku do wieku i idealnie proporcjonalne w stosunku do siebie. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Jeżeli chodzi o odżywianie powinnaś zatem kierować się zasadami zdrowego żywienia określonymi przez piramidę żywienia.

Jeżeli zaś chodzi o modelowanie określonych partii ciała, istnieje wiele ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć efekt "płaskiego brzucha".