Mam 15 lat i źle się czuję w moim ciele - jak schudnąć?

Witam. Mam na imię Mikołaj i mam 15 lat. Ważę 80 kg i mam 189 cm wzrostu, chciałbym schudnąć, bo źle się czuję w moim ciele. Prosiłbym o pomoc. Serdecznie dziękuję.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,4 i znajduje się blisko 75 percentyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest w normie i nie ma wskazań, abyś się odchudzał. Jesteś osobą bardzo wysoką, a co za tym idzie - masa ciała 80 kg jest tu prawidłowa.
Postaraj się żywić zdrowo, unikaj produktów mało wartościowych - tj. słodyczy, cukru, tłustych i smażonych potraw, żywności typu fast food, chipsów i słonych przekąsek, słodkich gazowanych napojów.
Bądź też aktywny fizycznie, postaraj się ćwiczyć dodatkowo poza szkołą.

Pozdrawiam