Mam 153 cm i ważę 34 kg. Ile powinnam właściwie ważyć?

Mam 10 lat i jestem dziewczyną. Mam 153 cm i ważę 34 kilo. Wydaje mi się, że jestem gruba, ponieważ jak usiądę, to widać mi brzuch, jak wstanę to nie, chyba że bardzo, bardzo mocno wypnę. Nic mi nie odstaje, ale mi się wydaje, że jestem grubas. W mojej klasie jestem piąta od najchudszych, są to dwie dziewczyny i dwóch chłopaków (27-33 kilo). W mojej klasie, chociaż jest dużo otyłych dzieci, czuję się wśród nich (rekordzista to 150 i 90 kg). Tańczę i ćwiczę w weekendy. Ale nie wiem, czy jestem gruba czy chuda. W drugiej klasie wyrzucałam śniadanie przez balkon.

Witam serdecznie,
jesteś wysoka jak na swój wiek - Twój wzrost odpowiada wartości 97 centyla, a masa ciała jest zbyt niska w stosunku do wzrostu. Z całą pewnością nie jesteś zbyt gruba. Nie powinnaś w ogóle myśleć o odchudzaniu, tylko odżywiać się zdrowo i nieco przytyć.
Niedowaga może być bowiem niekorzystna dla zdrowia. Twój organizm rozwija się i potrzebuje teraz więcej białka, witamin i składników mineralnych, dlatego powinnaś dbać o to, by Twoja dieta była urozmaicona, zgodna z piramidą żywienia.
Pozdrawiam