Mam 154 cm wzrostu i ważę 62 kg. Ile powinnam ważyć?

Dostałam już okres, tylko nie wiem, ile powinnam ważyć, a jeżeli za dużo, to jak mam schudnąć? Dziennie jem 6 posiłków, ale podjadam między nimi. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witaj,

z podanych przez Ciebie danych wynika, że mamy do czynienia z otyłością. Nie chciałabym, żebyś poczuła się lekceważoną, ale w Twoim przypadku lepiej będzie, jeśli poradzisz się specjalisty „na żywo”, a nie poprzez internet. Poproś lekarza pierwszego kontaktu lub też swojego pediatrę o pomoc w dotarciu do dietetyka. Nie daj się zbyć, taka pomoc Ci się należy.

Jeszcze jedno - nie daj sobie wmówić, że dieta z gazety Ci pomoże! Nie tylko jest groźna z racji Twojego wieku, ale również - zamiast dawać efekty- może utrudnić Ci je osiągnąć.

Tymczasem, dopóki nie umówisz się z dietetykiem lub pediatrą, ruszaj się jak najwięcej i spróbuj nie podjadać pomiędzy posiłkami. Niech to będą dwie pierwsze zasady w drodze do wdrożenia w Twoje życie :)

Życzę Ci powodzenia!