Mam 156 cm wzrostu i 12 lat ważę 41 kilogramów. Czy jestem gruba?

Witam,

czy powinnam się odchudzać? Kiedy patrzę na moje koleżanki, wydają mi się szczuplejsze ode mnie. Ważę 41 kg i mam 156 cm wzrostu. Proszę o szybką odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie musisz, a nawet nie powinnaś się odchudzać. Na siatkach centylowych Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) mieści się na 25 centylu. Oznacza to, że 25% dziewcząt 12 letnich ma niższe BMI od Twojego, a 75% wyższe. 25 centyl jest normą i nie powinnaś mieć wątpliwości co do tego, że jesteś szczupła i masz prawidłową masę ciała. Pamiętaj, że w Twoim wieku odpowiednia waga jest ważna do prawidłowego rozwoju organizmu.

Pozdrawiam.