Mam 157 cm wzrostu, 13 lat i ważę, niestety, 43 kg! Co zrobić, żeby schudnąć?

Hej;D Mam pewien problem!;/ Mam 157 cm wzrostu, 13 lat i ważę, niestety, 43 kg! Co zrobić, żeby schudnąć? Chciałabym zejść do 37 kg. Rano piję kakao i jem jakąś kanapkę (5.40), tak rano, ponieważ mam o 6.35 gimbusa do szkoły. Potem ok. 10.00-11.00 baton - Grzesiek bez polewy czekoladowej, a około 13.00-14.20, zależy jak kończę lekcje, hamburger i fanta. Potem w domu około 15.20 - obiad. I potem jeszcze jakaś słodycz. Około 18.00 kolacja - tosty. Później zdarza się też jakiś słodycz. Co zrobić żeby schudnąć. Pomocy!

ponad rok temu

Witam serdecznie,

przede wszystkim nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jesteś na granicy niedowagi i za chwilę będziesz mieć niedobór masy ciała. W Twoim wieku może się to źle skończyć, np. zanikiem okresu, wypadaniem włosów, anemią, czy innymi zaburzeniami rozwoju.

Poza tym Twój jadłospis jest nieprawidłowy, za dużo w nim słodyczy i niezdrowych przekąsek. Powinnaś jadać pełnowartościowe posiłki, ponieważ rozwijasz się i Twój organizm potrzebuje do tego wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przede wszystkim białka, witamin i składników mineralnych, których z pewnością nie znajdziesz w batonach i hamburgerach. Są one źródłem pustych kalorii, dużych ilości cukru i niezdrowego tłuszczu.

Na początek zazpoznaj się z piramidą żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia

Słodycze i fast food zamień na świeże owoce lub bakalie. Zamiast tostów przyrządzaj zdrowe kanapki z razowego pieczywa z dodatkiem warzyw, twarogu lub wędliny. Zabieraj je również do szkoły, aby nie kusiły Cię hamburgery.

Unikaj kolorowych, gazowanych napojów. Zamiast nich wybieraj wodę mineralną, herbaty lub soki owocowo-warzywne bez cukru.

Pozdrawiam