Mam 16 lat - czy mogę mieć raka?

Od około roku mam powiększone węzły chłonne szyi stale, wyczuwam w piersi dziwne zgrubienie, węzły wciąż mnie bolą i swędzą, tylko raz miałam wyciek z sutka. Piersi strasznie mnie bolą, nieważne czy przed okresem, czy po, mam wyciągniętą brodawkę, jajniki też mnie bolą nieważne od okresu. Jestem wciąż zmęczona, nie mam na nic sił, powinnam dodać, że moja babcia i ciocia zmarły na raka. Mam 16 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Złożoność objawów może sugerować o konieczności wybrania się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wyciek z sutka, bóle piersi oraz wciągnięta brodawka nie muszą oznaczać niczego złego w wieku szesnastu lat. Bardzo często jest to stan fizjologiczny. Jednak ze względu na występujące symptomy towarzyszące warto się przebadać.