Mam 16 lat i chcę przestać pić

Mam 16 lat, jestem dziewczyną. Od dłuższego czasu spożywałam alkohol często na imprezach albo domówkach. Czasem piłam na przystankach z kolegami i koleżankami. Piłam dlatego, żeby zapomnieć o swoich codziennych smutkach. Chce przestać pić. Nie piję już tydzień. Ale boję się, że mogę nie wytrzymać, choć chcę tego. Co mam robić?

Witam,

Na podstawie tak krótkiej informacji trudno stwierdzić jak poważny jest Twój problem, niewatpliwie jednak potrzebujesz wsparcia i pomocy. Cieszę się, że postanowiłaś zakończyć swoją przygodę z alkoholem i zwróciłaś się o pomoc - to pierwszy krok na Twojej drodze do sukcesu. Konieczne jest jednak także to byś zechciała opowiedzieć o swoim problemie komuś ze swojego bliskiego otoczenia - najlepiej szkolnemu psychologowi bądź pedagogowi. Taka osoba pomoże Ci podjąć dalsze kroki na drodze walki z alkoholem. Konieczne jest jednak to byś właśnie teraz poszukała takiego wsparcia.

Sytuacja w jakiej się znalazłaś jest trudna i dlatego chcę Ci także zaproponować możliwość skorzystania z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (bezpłatny numer: 116 111). Zawsze gdy będziesz czuła, że chcesz sięgnąć po alkohol ponieważ przestajesz sobie radzić z problemami - zadzwoń tam, z pewnością uzyskasz potrzebne Ci wsparcie.

Pozdrawiam