Mam 16 lat i chcę schudnąć

Witam! Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i ważę 86 kilo, jestem mężczyzną. Nie choruję na żadne choroby, chciałbym zgubić chociaż z 10 kg, jem 3-4 posiłki dziennie. Prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję.

Witam.

Twoja masa ciała wskazuje na konieczność jak najszybszej konsultacji z lekarzem i dietetykiem. Otyłość wiąże się z bardzo dużym ryzykiem zdrowotnym, niezbędne jest więc włączenie działań mających na celu ustalenie przyczyn tycia, jak i włączenie (w porozumieniu ze specjalistami i pod nadzorem rodziców) diety odchudzającej, jak i zwiększenie ilości ruchu. Nie możesz odchudzać się na własną rękę.

Proszę więc o to, abyś porozmawiał z rodzicami i udał się na konsultację.
Podałeś bardzo niewiele szczegółów odnośnie stylu życia, stąd nie jestem w stanie ustalić, co jest przyczyną przybierania na wadze i jakie zmiany powinny zostać wprowadzone.

Również rodzaj ruchu powinien zostać dobrany przez lekarza do Twoich możliwości (otyłość wiąże się z bardzo dużym ryzykiem urazu).

Pozdrawiam

--------------------------------------------------
W związku z Twoim młodym wiekiem, wszystkie decyzje powinieneś konsultować z rodzicami.