Mam 16 lat i nigdy nie miałam okresu

Witam mam 16 lat i nigdy jeszcze nie miałam okresu inne rzeczy mam typu owłosienie, śluz, itp ale martwi mnie że jeszcze nie dostałam miesiączki co mi możne być ?? Proszę o odpowiedź

Witam.

Najlepiej, gdybyś zechciała wybrać się do lekarza ginekologa/endokrynologa, który oceni stan Twojego zdrowia i określi z czego może wynikać brak miesiączki.
Możliwe, iż poprosi Cię o wykonanie badań hormonalnych, co ułatwi stwierdzenie, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo.

Ważne jest również, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.
Na zaburzenia miesiączkowania bardzo często cierpią dziewczęta z niedowagą oraz te, które zbyt intensywnie trenują.

Pozdrawiam
P.S
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.