Mam 16 lat i palę papierosy - czy mam raka piersi?

Mam 16 lat i palę papierosy. Na mojej lewej piersi jest mały guzek, który boli i pierś jest niewiele większa od drugiej. Czy to jest rak?

16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zmianę łagodną piersi typu włókniakogruczolaka lub torbieli. Aby dokładnie stwierdzić przyczynę konieczne jest zbadanie piersi przez lekarza i wykonanie badania USG piersi.
Rak piersi występuje przed 20. rokiem życia bardzo rzadko, jest charakterystyczny dla kobiet po 50. roku życia.Asymetria wielkości piersi w okresie dojrzewania jest fizjologią, natomiast może być niepokojącym objawem jeśli pojawia się w krótkim okresie czasu w wieku dojrzałym.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl