Mam 16 lat i wyczuwam w obu piersiach guzy. Co to jest?

Witam :) Mam 16 lat. W obydwu piersiach pod sutkiem wyczuwam guzy. Są twarde. Mama mi mówi, że to gruczoły. Nie wiem, co robić... Czy możliwe jest, że to rak?

Witam serdecznie!

Rak piersi w Twoim wieku praktycznie nie występuje! To, co wyczuwasz, może być po prostu zagęszczeniem tkanki piersi - w młodym wieku piersi zbudowane są głównie z tkanki gruczołowej, a nie tłuszczowej, która może nie być jednorodna. Oczywiście w razie wątpliwości, zawsze warto odwiedzić lekarza (pediatra lub lekarz rodzinny).

Pozdrawiam serdecznie