Mam 16 lat - jak schudnąć 6-7 kg?

65kg, 170cm, 16 lat, kobieta. Jestem uczennicą, w ciągu prawie całego dnia mój tryb życia jest siedzący. Moi rodzice mają lekką nadwagę, a moi bracia są wręcz bardzo chudzi. Jedzą o wiele więcej ode mnie i nic nie tyją. Niedawno byłam u neurologa który powiedział mi ze mój układ limfatyczny źle działa, czytałam o tym trochę w internecie i dowiedziałam się ze przez to toksyny zamiast być usuwane z organizmu są gromadzone w komórkach tłuszczowych. Najbardziej przeszkadza mi wystający brzuch i boczki, ale także i uda. Przyznaje ze trudno mi nie jeść słodyczy, ale staram się jak najmniej. Rano jem śniadanie- są to zazwyczaj dwie kanapki z wędliną i pomidorem, w szkole jem drugie śniadanie- są to też kanapki. Po szkole przychodzę zawsze bardzo głodna i jem wtedy obiad i zdarza mi się ze biorę dokładkę. Pół godziny po obiedzie znów jestem głodna i wtedy zaczyna się moje podjadanie. Proszę o pomoc, co mam robić i jeść a czego raczej unikać. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost są proporcjonalne oraz znajdują się w normie dla podanego wieku. Odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Warto w codzienny plan dnia wkomponować nawet niewielką aktywność fizyczną oraz ograniczyć spożycie słodyczy i jedzenia typu fast-food. Być może zjawisko ciągłego głodu jest spowodowane zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu. Aby wykluczyć chorobowe podłoże problemu powinnaś udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.