Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 163 cm i ważę 57 kg - jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia?

Witam. Jestem czternastolatką, która obecnie waży 57 kg przy wzroście 163 cm. Wiem, że jest to waga w sam raz, jednak gdybym straciła kilka kilogramów (2-4), nic by mi się nie stało. Uważam, iż czułabym się o wiele lepiej. Moje życie przypomina nudny schemat: szkoła, dom, szkoła... Gdy przychodzę ze szkoły odrabiam lekcje i nie wychodzę na dwór, bo jak zwykle mi się nie chce albo jestem zmęczona. Nigdy nie podejmowałam próby odchudzania się. Hmm... W mojej rodzinie występuje nadwaga. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Jadłospis na dni robocze: około 20 minut po wstaniu jem śniadanie - zwykle jest to kromka chleba z masłem, czasem dwie. W szkole jem obiad. Często zdarza mi się w ciągu dnia zjeść batona, ogólne coś słodkiego. Zazwyczaj wracam ze szkoły po 16, zjadam jakąś bułkę czy jakąś przekąskę. Później ok. 19 jem kolację. Jadłospis na weekend - i tu jest pies pogrzebany: wygląda on naprawdę źle - średnio co półtorej godziny jem jakąś kanapkę... różnie. I w weekend występuje u mnie dużo więcej słodyczy. Bardzo proszę o pomoc :)

KOBIETA ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy