Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mam 17 lat i wypadają mi włosy - co robić?

Dzień Dobry. Od 3 lat stosuje żel do włosów, a od ok. 8 miesięcy wypadają mi włosy. Mam już tego dość, przy myciu wypada mi ich ok. 30-40 dziennie, przez 4 miesiące stosowałem witamy specjalnie na włosy i w czasie stosowania było lepiej, teraz znów mam ich wszędzie pełno. Nie wiem co robić, na głowie jest ich coraz mniej, patrzę co chwile w lustro i boję się, że pewnego dnia obudzę się prawię łysy. Lekarz zalecił mi przerwę w ich stosowaniu i się posłuchałem, a teraz tego żałuje. Czy stosować te witaminy dalej a może to przez żel? Ps. słyszałem, że ok. 100 włosów dziennie może wypaść, ale coś w to nie wierzę, bo mam wrażenie że nie odrastają, a wszystkie wypasują z cebulkami. Nikt z mojej rodziny nie miał problemów z łysieniem. Ojciec zaczął łysieć dopiero ok. 40 roku życia, tak samo dziadkowie.      

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Witam serdecznie.

Rzeczywiście według definicji o łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu. 

Natomiast jeżeli martwi Pana nadmierne wypadnie włosów, a zastosowane dotychczas środki nie przyniosły efektów, to warto się zastanowić nad wizytą u dermatologa. Przed jego odwiedzeniem warto wykluczyć niedokrwistość i choroby tarczycy, które są stosunkowo częstymi przyczynami nadmiernego wypadania włosów.

Jeżeli chodzi o stosowanie żelu do włosów, to trudno powiedzieć czy to on jest sprawcą kłopotów, jednak nadmierna stylizacja może przyczyniać się do osłabienia struktury włosów.
Polecam artykuł poświęcony temu zagadnieniu:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie.

Pozdrawiam
 

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Proszę udać się do trychologa i wykonaćodpowiednie badania .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy