Mam 17 lat i wypadają mi włosy - co robić?

Dzień Dobry. Od 3 lat stosuje żel do włosów, a od ok. 8 miesięcy wypadają mi włosy. Mam już tego dość, przy myciu wypada mi ich ok. 30-40 dziennie, przez 4 miesiące stosowałem witamy specjalnie na włosy i w czasie stosowania było lepiej, teraz znów mam ich wszędzie pełno. Nie wiem co robić, na głowie jest ich coraz mniej, patrzę co chwile w lustro i boję się, że pewnego dnia obudzę się prawię łysy. Lekarz zalecił mi przerwę w ich stosowaniu i się posłuchałem, a teraz tego żałuje. Czy stosować te witaminy dalej a może to przez żel? Ps. słyszałem, że ok. 100 włosów dziennie może wypaść, ale coś w to nie wierzę, bo mam wrażenie że nie odrastają, a wszystkie wypasują z cebulkami. Nikt z mojej rodziny nie miał problemów z łysieniem. Ojciec zaczął łysieć dopiero ok. 40 roku życia, tak samo dziadkowie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Rzeczywiście według definicji o łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu.

Natomiast jeżeli martwi Pana nadmierne wypadnie włosów, a zastosowane dotychczas środki nie przyniosły efektów, to warto się zastanowić nad wizytą u dermatologa. Przed jego odwiedzeniem warto wykluczyć niedokrwistość i choroby tarczycy, które są stosunkowo częstymi przyczynami nadmiernego wypadania włosów.

Jeżeli chodzi o stosowanie żelu do włosów, to trudno powiedzieć czy to on jest sprawcą kłopotów, jednak nadmierna stylizacja może przyczyniać się do osłabienia struktury włosów.
Polecam artykuł poświęcony temu zagadnieniu:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie.

Pozdrawiam