Mam 17 lat i zauważyłem, że łysieję... Co robić?

Dzień dobry, piszę tutaj, ponieważ zobaczyłem, że z przodu zaczynają mi wypadać włosy. Teraz mam 17 lat, wypadanie włosów zauważyłem jakiś 1 rok temu. Bardzo proszę, żebyście pomogli mi z tym łysieniem... Może są jakieś tabletki czy coś innego? Proszę odpisać, jak najszybciej.

Witam!

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, np. grzybica skóry owłosionej, łojotokowe zapalenie skóry, łysienie androgenowe. Najlepiej będzie, jeśli wybierze się Pan do lekarza. Najpierw należy znaleźć przyczynę utraty włosów, a potem dopiero będzie można zastanowić się nad odpowiednim leczeniem. Jeśli na skórze głowy obecne są zmiany zapalne, jakieś zaczerwienienie, łuszczenie, łupież, to bardziej prawdopodobne są przyczyny zapalne, np. infekcja grzybicza, która można leczyć preparatami przeciwgrzybiczymi. Jeśli na skórze nie występują zmiany, to można rozważyć początki łysienia androgenowego, zwłaszcza, jeśli występuje ono w rodzinie (np. ojciec lub dziadek szybko wyłysieli). Ten typ łysienia trudno zahamować...

Pozdrawiam!