Mam 17 lat: jak mogę schudnąć 10 - 15 kg w niezbyt długim czasie?

Mam 17 lat, 160 cm wzrostu i ważę 68 kg. Moja aktywność fizyczna to zajęcia w-f i kilka minut aerobiku, ze względu na to, że wstaję rano i siedzę w szkole po 7 - 8 godzin mam całe dnie zapełnione nauką. Konczę późnym wieczorem, więc nie mam zbytnio czasu na ćwiczenia, chociaż bardzo bym chciała, ale czasem po prostu mi się nie chce. W szkole staram się nic nie jeść, pić jakiś jogurt, jeść  jabłko lub pić wodę. Problemem jest to, że nie umiem żyć bez czekolady, (zawsze podjadam coś czekoladowego), tostów, makaronów, pizzy itp. Pierwsze śniadanie jem w domu między 7 - 9 rano, jest to najczęściej kanapka lub płatki. Obiad między 14 - 15, kolacja 18-20. Bardzo proszę o pomoc.

17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w odniesieniu do wzrostu. Na taki stan może mieć wpływ siedzący tryb życia oraz nieregularne odżywianie. W związku z tym, że zbyt wysoka masa ciała może mieć związek z procesem chorobowym powinnaś udać się do lekarza. Spróbuj wygospodarować w swoim planie dnia czas na regularną aktywność fizyczną. Ważne są również regularne posiłki, które powinny zawierać nabiał, a także warzywa i owoce. Szybka utrata masy ciała zwiększa ryzyko wystąpienia efektu jojo.