Mam 17 lat - wyczułam guzek

Mam 17 lat i wykryłam w prawej piersi guzka. Ciągle chce mi się spać i nie mam ochoty na nic. Co to może być? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rak piersi w Pani grupie wiekowej jest niezwykłą rzadkością, więc tę hipotezę co do przyczyny objawów można raczej wykluczyć. Proszę nie wpadać w panikę. Większość zmian wykrywanych u nastolatek okazuje się niegroźnymi. Znaczna część z nich ulega samoistnemu zanikowi. Ma to związek z procesem dojrzewania. W razie wątpliwości zalecamy wizytę u lekarza.