Czy mój sposób odżywiania wskazuje na bulimię?

Mam 20 lat. W wieku 14 lat zachorowałam na anoreksję. Leczyłam się u psychiatry. Od jakiegoś roku pojawiły się napady objadania się, które obecnie występują codziennie. Po każdy obżarstwie staram się ćwiczyć (1-2 godziny jeżdżę na rowerze, spaceruję) i raz w tygodniu biorę tabletki przeczyszczające. Niestety przez te napady i spowolniony metabolizm po anoreksji dużo przytyłam (przy wzroście 157 cm ważę 59 kg). Chciałabym się dowiedzieć czy te objawy wskazują na bulimię? Bo jednak moja waga jest dość wysoka, więc stąd moje wątpliwości.

Witaj! Twoje obawy są jak najbardziej słuszne gdyż zaburzenia odżywiania lubią wracać i bardzo często anoreksja przechodzi w bulimię. Przede wszystkim powinnaś spróbować przyspieszyć przemianę materii, która jest spowolniona stosowaniem drastycznych diet. Obniżona przemiana materii sprzyja tyciu, powstawaniu wyprysków na skórze oraz zaparciom. Oto kilka prostych sposobów aby przyspieszyć metabolizm: 1. w ciągu dnia wypijaj 1 litr wody mineralnej z jodem np. Ustronianka, Jodica, ponadto wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty (kupionej na wagę). Ponadto zwiększ spożywanie nabiału (sery białe, jogurty naturalne) oraz jajek (1 jajko co 2 dzień). Białko przyspiesza przemianę materii o 25%. Jednakże nie należy przesadzać z jego ilością, gdyż w zbyt dużej ilości zakwasza organizm. Ponadto spożywaj 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu, ponieważ organizm kiedy jest na "głodzie" ogranicza spalanie nadmiaru kalorii. Nie zażywaj środków przeczyszczających, ponieważ negatywnie wpływają na pracę jelit, w efekcie będziesz cierpiała na przewlekłe zaparcia. Skonsultuj się również z psychologiem, który pomagał Ci wyjść z anoreksji. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek