Mam 21 lat i imoptencję psychogenną. Czy możecie mi pomóc?

Witam serdecznie. Przeczytałem juz setki artykułów dotyczących imoptencji i śmiało mogę stwierdzić, iż moim problemem jest impotencja psychogenna. Dużo czytałem na ten temat, próbowałem nie jednego leku dostepnego bez recepty i zero zmian! W moim przypadku problem trwa od ponad roku. Problem wygląda nastepująco: byłem w związku z byłą dziewczyną ponad 4 lata, nigdy nie miałem problemu z potencją. Nagle czar prysnął, rozstałem się z dotychczasową dziewczyną i znalazłem inną partnerkę. Po około 2 miesiącach doszło do zbliżenia. Byłem w 100% trzeźwy, lecz niestety, jak się okazało, niedysponowany. Ogarnął mnie strach, wstyd oraz depresyjny nastrój po nieudanym zbliżeniu i tak zakończył się mój kolejny związek. W przeciągu roku miałem okazję przespać się z dwiema innymi dziewczynami, lecz pojawił się ten sam problem i do zbliżenia nie doszło. Za każdym razem jest coraz gorzej :( Nerwy się nasilają, a ja popadam w coraz większą depresję. Obawiam się, że będzie coraz gorzej, ciężko mi o tym mówić, ale miewałem nawet myśli samobójcze. Zapomniałem dodać, iż w międzyczasie po tym, gdy już nie byliśmy razem, miałem okazję zbliżyć się seksualnie z moją pierwszą partnerką, tzn. tą, z która byłem przez 4 lata i problem się nie pojawił. Problem pojawia się w przypadku nowych dziewczyn. Nie mam problemu ze wzwodem podczas masturabacji, która ze względu na brak dziewczyny jest coraz częstsza. Co jest ze mna nie tak? Proszę o jakąkolwiek pomoc :( Może orientuje się Pan, gdzie w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego znajdę jakiegoś porządnego seksuologa. Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Z tego co piszesz, rzeczywiście można wnioskować, że Twój problem z erekcją ma podłoże psychologiczne. Ponieważ dolegliwość trwa już dosyć długo, myślę, że powinieneś skorzystać z pomocy seksuologa. Mimo iż przyczyny upatrujesz w swojej psychice, zaczynając terapię, być może będziesz musiał skorzystać z pomocy farmakologicznej. Równolegle, aby problem nie powrócił, powinieneś skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej.

Serdecznie pozdrawiam