Mam 21 lat i nigdy nie miałam naturalnego okresu. Czy coś mi jest?

Mam 21 lat i nigdy nie dostałam miesiączki naturalnie. W wieku 16 lat endokrynolog zalecił mi hormony. Po jakimś czasie miałam okres, ale tylko po lekach. Później nawet po lekach nie miałam. Odstawiłam jednak hormony, bo miałam wiele skutków ubocznych, m.in. alergie, zaburzenia krążenia i puchłam. Do tej pory nie mam okresu, a niedługo chciałabym mieć dziecko. Co mam robić???

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Koniecznie powinna Pani udać się do lekarza ginekologa w celu diagnostyki braku miesiączki. Proszę to zrobić jak najszybciej - diagnostyka i leczenie może trwać bardzo długo. Jeśli nie zostaną podjęte działania lecznicze i miesiączka nie wystąpi, to poczęcie dziecka nie będzie możliwe. Nie może Pani tego zaniedbać!

Pozdrawiam!