Mam 21 lat i potrzebujęj wsparcia

Witam. Mam 21 i zdecydowałem się napisać na tym forum ze względu na brak sił i potrzeby wsparcia oraz pomocy. Otóż od dłuższego czasu, a konkretniej od 5-6 lat borykam się z bardzo głęboką depresją, jest ona tak potężna w moim mniemaniu że zaczynam ją wizualizować i słuchać. Chodzi o samobójstwo. Słyszę wtedy ze będziemy się wkoncu widzieć. . Szukałem wsparcia lecz nikt nie bierze tej sprawy na poważnie wiec uciekam w alkohol, po alkoholu jest chwilę lepiej. Nie myślę o niczym złym po czym nie wiadomo skąd pojawiają się ataki depresji. Płacz, agresja, ucieczka od wszystkich osób i rozmowa ze samym sobą. Moje pytanie. Co może mi dolegać , do jakiego lekarza się kierować i co mam zrobić aby sobie pomóc. Proszę o pomoc Kuba

Dzień dobry,
Na podstawie opisu wnioskuję, że problem jest bardzo poważny i dlatego doradzałabym nie zwlekanie z wizytą u psychiatry. Najlepszym rozwiązaniem byłaby równoczesna wizyta konsultacyjna u psychologa psychoterapeuty, gdyż najskuteczniejsze jest leczenie kompleksowe a więc połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Odnośnie diagnozy wypowie się lekarz na podstawie obszerniejszego wywiadu. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam ale chyba ma Pan na myśli halucynacje słuchowe pisząc o tym, że wizualizuje Pan i słyszy. W ciężkich przypadkach depresji mogą one mieć miejsce lub istnieje nawet takie zjawisko jak depresja psychotyczna. Oczywiście niczego takiego nie diagnozuje u Pana, bo nawet nie wiem do końca co Pan miał na myśli i jakie ma Pan dokładnie objawy. Sądzę, że leczenie mogłoby Panu bardzo pomóc i dlatego zachęcam do jego podjęcia.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/