Mam 26 lat i ważę 64 kg: czy uda mi się schudnąć?

Witam. 26 lat i ważę 64 kg, mam 173 cm wzrostu. W poniedziałek miną 2 tygodnie od tego, jak jeżdżę na rowerku magnetycznym 1 godz. i 5 min., zrobię przy tym 25 km, obciążenie wynosi od 4 do 6, czasami jeżdżę np. 30 min. na 4, potem 30 min. na 5 i resztę na 6 lub po 20 min. na każdym. Nie objadam się, mało w ogóle jem.

Chciałabym schudnąć z 7 kg, bo w czerwcu wychodzę za mąż. Wiem, że to łatwe nie będzie. Minimum chciałabym schudnąć 4 kg, żeby ważyć 60 kg, bo wiem, że aby więcej schudnąć potrzeba czasu. Moje BMI jest w normie, ale mam troszkę boczków i brzucha, chcę się ich pozbyć. Źle się z tym czuję. Dopadają mnie czarne myśli.

Moje pytanie brzmi: czy jeżdżąc tak codziennie na rowerku, to coś schudnę? Dodam, że spalam dziennie na tym rowerku 375 kcal. Czy powinnam dołożyć kolejną godzinę jazdy na rowerku czyli 2x375? A może do jazdy przez godzinkę na rowerku dodać jeszcze 30 min. ćwiczeń i 30 min. biegania? Ile powinnam dziennie spalać kalorii? Dodam, że nie stosuję żadnej diety, bo w nie nie wierzę. Czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

4 kg to bardzo rozsądny cel. Sposób odchudzania również wybrałaś prawidłowy. Możesz jeść "normalnie" o ile oznacza to zdrowe jedzenie, zgodne z ogólnymi zaleceniami dietetyków, w oparciu o piramidę żywnościową.

Aby dieta redukcyjna była skuteczna i zapewniała spadek wagi o ok. 1 kg na tydzień powinna zakładać deficyt energetyczny 500-700 kcal. Możesz zatem dodać do rowerku kolejną godzinę lub dołożyć jeszcze inne ćwiczenia. Taka taktyka powinna przynieść rezultat pod warunkiem, że nie spożywasz więcej kalorii niż potrzebujesz. Możesz przeliczyć to sobie za pomocą dostępnych online kalkulatorów.

Jedz zdrowo, ćwicz, a na pewno do ślubu stracisz "boczki" o których piszesz. Uważaj tylko na bomby kaloryczne typu chipsy, pączki, brownies, itp.

Trzymam kciuki :)