Uciski i duszności w klatce piersiowej w ciąży

Mam 31 lat. Jestem w 17 tygodniu ciąży. Od ok 7 tygodnia zaczęły się uciski i duszności w klatce piersiowej. EKG nic nie wykazało. Jednak objawy nie ustępowały. Miałam Holter, który wyszedł pozytywnie, echo serca również pozytywne. Z morfologii wyszła anemia a z przeciwciał przytarczycowych Hashimoto. Dostaję lek na tarczyce od paru dni i żelazo od 2 tygodni. Jednak objawy jak były tak są. Dochodzą jeszcze kłucia w klatce piersiowej, nad lewą piersią i po środku. Robiłam d-dimery - są w normie. Przepływy w żyłach głównych również w porządku. Co mogę jeszcze zrobić? Jakie badania? Boję się o swoje zdrowie. Nie wiem co mi dolega. Boję się, że to serce i coś mi się stanie.

Witam!

W opisanej sytuacji wykluczono większość istotnych schorzeń mogących dawać opisane dolegliwości w ciąży. Układ krążenia został zbadany dokładnie i wykluczono zarówno choroby serca jak i żylną chorobę zakrzepowo - zatorową. Na podstawie Pani opisu można przypuszczać, że opisane dolegliwości mogą wynikać z choroby Hashimoto oraz niedokrwistości. Bardzo dobrze, że wdrożono leczenie mające na celu przywrócenie prawidłowej czynności tarczycy oraz suplementację żelazem. Po kilkunastu dniach powinna Pani odczuć poprawę. W tej chwili nie ma powodów aby wykonywać dodatkowe badania. Proponuję pozostać pod kontrolą ginekologa oraz endokrynologa, który poprowadzi leczenie choroby tarczycy. Pozdrawiam serdecznie!